جدیدترین اخبار :
  • برگراری اردوی علمی - فرهنگی واحد زاهدان به مقصد شهرستان میرجاوه
  • بازدید دانشجویان واحد زاهدان از کتابخانه عمومی استاد کامبوزیا
  • بازدید دانشجویان واحد زاهدان از موزه منطقه ای جنوب شرق (زاهدان) در گرامیداشت هفته میراث فرهنگی
  • برگزاری دومین نشست با موضوع «اخلاق در قرآن کریم» به همت واحد زاهدان
  • برگزاری اولین نشست با موضوع اخلاق در قرآن کریم به همت واحد زاهدان

دعوت دانشگاه مذاهب اسلامی از آحاد امت اسلامی برای حضور با شکوه در راهپیمایی روز قدس/ لزوم هوشیاری سران کشورهای اسلامی در محکومیت "طرح شرم‌آور معامله قرن"

دانشگاه | تاریخ خبر : 1398-03-09 | تعداد بازید :2629

دانشگاه مذاهب اسلامی از آحاد امت اسلامی به ویژه ملت شریف ایران برای حضور با شکوه در راهپیمایی روز قدس در حمایت از آرمان ملت مظلوم فلسطین دعوت بعمل آورد. 

به گزارش روابط عمومی، دانشگاه مذاهب اسلامی با صدور بیانیه‌ای ضمن گرامی‌داشت «روز جهانی قدس» و اعلام حضور در این حماسه بزرگ، از عموم ملت آگاه و مسلمان ایران اسلامی و همه ملت‎های مسلمان برای شرکت و حضور با شکوه در راهپیمایی روز جهانی قدس و اعلام انزجار از صهیونیزم جهانی و حامیان آنها دعوت کرد.
در این بیانیه چنین آمده است:
امسال حضور در راهپیمایی روز قدس و در آستانه اقدام شرم آور و البته بی‌نتیجه طرح «نقشه معامله قرن» که توطئه جدیدی توسط استکبار جهانی و ایادی آنها در منطقه برای پایمال کردن حقوق حقه مردم فلسطین است،بیش از پیش اهمیت دارد و تمامی ملت‌های مسلمان و سران کشورهای اسلامی باید با هوشیاری این توطئه را دریابند و این اقدام را محکوم نمایند.

ادامه این بیانیه به شرح ذیل می باشد: «آخرین جمعه ماه مبارک رمضان خاستگاه خیزش امت به سوی آزادی قدس شریف از سلطه صهیونیسم جهانی است. این روز عظیم از جمله مهمترین یادگارهای امام راحل عظیم الشان(ره) است که توانست با طرح آن، نقطه عطفی را در مبارزات حق‌طلبانه مسلمانان برای نجات مسجدالاقصی از چنگال غاصبان مستکبر رقم بزند.»

روز قدس روزی است که همه یکتاپرستان و آحاد ملت بزرگ ایران شعار «مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل» سر می‌دهند و آمادگی خود را برای آزادی قدس شریف اعلام می‌دارند.

«امروز نباید ذره ای تردید به دل راه داد که اشغال فلسطین تنها یک مسئله عربی نیست. بلکه اصلی‌ترین دغدغه جهان اسلام است و چشم و دل و فکر همه مسلمانان جهان با آن همراه است .مسأله قدس به رغم همه شیطنت‌های جریان تکفیری و افراطی همچون داعش و.. در منطقه که به دنبال انحراف افکار عمومی از  آنچه در کانون توجه مسلمانان قرار دارد، همچنان مسأله نخست جهان اسلام و امت اسلامی است و تا روز پاک‌سازی قدس شریف از چنگال صهیونیسم غاصب مسأله نخست باقی خواهد ماند.»
امت اسلامی و همیشه هوشیار و بصیر ایران در راستای آرمان های امام راحل و به تبعیت از رهبر فرزانه انقلاب قدس شریف و مبارزه با صهیونیسم غاصب را مسأله اول خود می داند و با تهدید و تحریم و ترور و اقداماتی از این دست که هر روز دشمنان اسلام برای شکستن عزم و اراده ملت به یکی از آنها متوسل می شوند، کوتاه نخواهد آمد زیرا به فرموده بنیانگذار کبیر و فقید انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(ره) مسله فلسطین متعلق به تمام جهان اسلام است.

از این رو استادان، کارکنان و دانشجویان شیعه و سنی دانشگاه مذاهب اسلامی ضمن محکومیت هرگونه طرح و توطئه با هر نام و نشانی همچون "طرح شوم و شرم آور معامله قرن" و تأکید مجدد بر حمایت از آرمان فلسطین،همه امت اسلام را به هوشیاری در برابر توطئه‌های استکبار جهانی و حامیان آن برای پایمال کردن حقوق ملت مظلوم فلسطین فرا می‌خواند.

در پایان این بیانیه نیز آمده است: «امید است ملت بزرگ ایران و ملت های دیگر اسلامی و آزاده جهان بار دیگر به ندای رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت‌الله العظمی‌ امام خامنه‌ای(مدظله العالی) لبیک گویند و همه با هم در راهپیمایی روز جهانی قدس در دفاع از آرمان فلسطین و قدس شریف شرکت کرده و بار دیگر حضوری با شکوه و عزت آفرین را رقم بزنند.»

آرشیو اخبار
سامانه پیامکی و ایمیل

بازگشت به ابتدا