جدیدترین اخبار :
  • برگزاری کارگاه حقوقی در واحد بندرعباس
  • فراخوان ارسال طرح‎نامه به "کارگروه ملی مذاهب اسلامی" دبیرخانه حمایت از کرسی‌های نظریه پردازی، نقد و مناظره
  • آغاز ثبت‌نام داوطلبان آزمون اختصاصی دانشگاه بین‌المللی مذاهب اسلامی
  • اکران فیلم غریب در شعبه بندرعباس
  • گرامیداشت سوم خرداد در شعبه بندرعباس
از سوی کانون بسیج اساتید دانشگاه؛

نشست بررسی دستاوردهای انقلاب اسلامی در حوزه قضایی با حضور دکتر بهادری جهرمی در دانشگاه مذاهب اسلامی برگزار شد

دانشگاه | تاریخ خبر : 1398-11-23 | تعداد بازید :2769

دومین نشست بصیرت افزایی تحت عنوان بررسی دستاوردهای انقلاب اسلامی در حوزه قضایی و نقش مرکز وکلا روز یکشنبه 21بهمن ماه در محل سالن جلسات دانشگاه مذاهب اسلامی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی، این نشست با توضیحات دڪتر حامد رستمی نجف آبادی عضو هیئت علمی و مسئول بسیج اساتید دانشگاه مذاهب اسلامی حول نشست های بصیرت افزایشی و ڪارگاه های آموزشی در زمینه تبیین گفتمان مقام معظم رهبری و همچنین فعالیت های دانشگاه در حوزه های بین الملل و در ادامه با سخنان دڪتر علی بهادری جهرمی در باب دستاورد های انقلاب اسلامی در  حوزه قضایی و در انتها پرداختن ایشان به نقش مرڪز وڪلا برگزار شد.

رستمی نجف آبادی در ابتدای این نشست گفت: دانشگاه مذاهب اسلامی یک دانشگاه تقریبی با رسالت بین المللی و دانشجویانی بین المللی است. همچنین جزو اولین دانشگاه هایی است که کمیته دستگاهی و کرسی های نظریه پردازی، نقد و مناظره را دارا است.

مسئول بسیج اساتید دانشگاه مذاهب اسلامی ضمن اشاره به نشست قبلی گفت: غیر از نشست های بصیرت افزایی تاکنون دو نشست دیگر نیز تحت عنوان تبیین گفتمان مقام معظم رهبری  در عرصه بین الملل با همکاری معاونت بین الملل سازمان بسیج مستضعفین برگزار شده است.

سپس دکتر علی بهادری جهرمی رئیس مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه با بیان اینکه اصلی ترین شعار انقلاب اسلامی استقلال و آزادی است افزود: انقلاب اسلامی به دنبال یک هدف بزرگ بوده آن هم تامین واقعی و حقیقی این مهم چه در بعد فردی چه در بعد ملی است.

وی دستاورد های انقلاب در حوزه قضایی را به 3 دسته تقسیم کرد و گفت: یکی از بزرگترین دستاورد ها، تضمین استقلال حداکثری نهاد قضایی است. به این معنی که اصلی ترین اصول دادرسی منصفانه، استقلال قضایی است. درحالیکه در بسیاری از کشور ها قوه مجریه بر نظام قضایی سیطره دارد.

رئیس مرکز وکلا دسته دوم را بازنگری اساسی در قواعد و قوانین ماحوی دادرسی دانست.

دکتر بهادری جهرمی در توضیح دسته سوم بیان داشت: با بهره گیری از این قواعد ماهوی و ظرفیتی ڪه استقلال نظام قضایی ایجاد کرده بود در کشور نهاد ها و ساختار هایی ایجاد شد که بتوانند حامی حقوق مردم، تضمین کننده استقلال و آزادی مردم، حقوق و منافع ملی یعنی استقلال ملی و حامی اجرای قانون باشند.

وی سازمان بازرسی کل کشور و دیوان عدالت اداری را از جمله مهم ترین این دستاورد ها دانست و افزود: این دو نهاد با حداکثر توان در تحقق مطالبات مردم و مقابله با فساد و تخلف نقش بسزایی ایفا می کنند و این از برکات انقلاب اسلامی است.

رئیس مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه در پایان گفت: دستاورد انقلاب اسلامی در گام اول فراهم سازی زیر ساخت های حقوقی بوده و حال باید در گام دوم اقدامات شایسته صورت بگیرد و ثمره آن را شاهد باشیم.

بنابراین گزارش، این نشست با پاسخگویی مسئولان به سوالات اساتید و دانشجویان جلسه به پایان رسید.

گزارش از: خانم محدثه نوبتی سندیانی/ دانشجوی رشته علوم قرآن و حدیث

آرشیو اخبار
سامانه پیامکی و ایمیل

بازگشت به ابتدا

https://perizinan.jambikota.go.id/slot-deposit-pulsa/https://aar-healthcare.com/slot/https://dek.chula.ac.th/uploads/truewallet-slot/https://covid19.dairikab.go.id/slot-server-luar/http://datadesacenter.dpmd.jatimprov.go.id/uploads/akun-pro-kamboja/https://pppi.sulselprov.go.id/assets/-/slot-gacor/https://altamash.edu.pk/akun-pro-kamboja/http://evisit.humbanghasundutankab.go.id/data-hk/https://pppi.sulselprov.go.id/-/slot-deposit-pulsa/http://lexsportiva.in.ua/akun-pro-thailand/https://datadesacenter.dpmd.jatimprov.go.id/uploads/slot-ovo/https://journals.missouri.edu/slot-deposit-pulsa/https://datadesacenter.dpmd.jatimprov.go.id/uploads/slot-deposit-dana/http://jih.fh.unsoed.ac.id/pages/slot-deposit-pulsa/http://stikeskendal.ac.id/wp-content/slot-deposit-pulsa/http://stikeskendal.ac.id/wp-content/slot-luar-negeri/https://simponie.minselkab.go.id/slot-deposit-pulsa/http://ojs3.bkstm.org/slot-luar-negeri/https://salam.edu.af/css/slot-pulsa/https://simponie.minselkab.go.id/slot-deposit-dana/https://journal.niqs.org.ng/akunprokamboja/https://sicantik.bogorkab.go.id/secure/uploads/tpp/bav/slot-demo/https://sicantik.bogorkab.go.id/secure/uploads/tpp/bav/slot-demo/https://perizinan.jambikota.go.id/slot-demo/https://journals.missouri.edu/slot-deposit-dana/https://stisnu-aceh.ac.id/slot-deposit-gopay-dan-ovo/https://journals.missouri.edu/slot-ovo/https://stisnu-aceh.ac.id/slot-deposit-dana/http://karyailmiah.polnes.ac.id/slot-gacor/http://karyailmiah.polnes.ac.id/slot-deposit-pulsa/https://pamor.tangerangselatankota.go.id/uploads/akun-pro-kamboja/