برگزاری نشست آسیب شناسی جریانات وهابیت و گروه‌های تکفیری در شعبه زاهدان دانشگاه مذاهب اسلامی
روز چهارشنبه، مورخ 21/12/92 نشستی با موضوع «آسیب شناسی جریانات وهابیت و گروه‌های تکفیری» با حضور سرپرست شعبه زاهدان و جمعی از اساتید و دانشجویان دانشگاه برگزار گردید. در این مراسم حجت‌الاسلام و المسلمین ابوالقاسمی به عنوان سخنران این نشست، به تحلیل و بررسی این موضوع پرداخت.
 


وی با بیان این مطلب که فرقه وهابیت جزء مذاهب شناخته شده اهل سنت نیست، با ارائه کتب و اسناد به اثبات این مطلب پرداخته و تاکید کرد که امروز بزرگترین مسئولیت شیعه و سنی مقابله با جریان‌های تکفیری و افراطی است.
از جمله مثال‌هایی که حجت‌الاسلام ابوالقاسمی در باب تفرقه‌افکنی و بدعت‌گذاری فرقه وهابیت مطرح نمود اینکه آنها اتحاد با مسحیت علیه کافر را جایز می‌دانند ولیکن همین اتحاد را با شیعه حرام برمی‌شمارند.


این استاد حوزه و دانشگاه با نمایش فتوای «شیخ حمّد بن عتیق» در باب کفر دانستن سرزمین مکه و جایز شمردن حمله به مسجدالحرام که در یکی از کتب محمد بن عبدالوهاب به چاپ رسیده، به تکفیر و دشمنی این گروه با کل جهان اسلام اشاره کرد.
حجت الاسلام ابوالقاسمی در انتها با اشاره به کشتار هر روزه مسلمانان بی گناه در اقصی نقاط کشورهای اسلامی به دست این گروه­ها، تنها راه مقابله با آنان را اتحاد یکپارچه بین شیعه و سنی و هرچه بیشتر شدن تقریب بین آنها دانست.
این برنامه با استقبال بسیار زیاد دانشجویان و طلاب اهل سنت در سالن نمازخانه شعبه زاهدان برگزار گردید و برنامه با پرسش­ دانشجویان در خصوص جریانات وهابی و تکفیری و نقش تقریب مذاهب اسلامی ادامه یافت.
 
   1392/12/25 15:51