سمینار آینده پژوهی اسلامی با حضور دکتر عیوضی توسط شعبه بندرعباس دانشگاه برگزار شد
روز پنج شنبه مورخ 14/12/93 به همت دانشگاه مذاهب اسلامی سمیناری تحت عنوان آینده پژوهی اسلامی به سخنرانی پروفسور محمد رحیم عیوضی استاد دانشگاه و موسس نخستین دوره دکتری آینده پژوهی در ایران، در سالن اجتماعات جهاد دانشگاهی بندر عباس برگزار شد.
 

 
در این مراسم که با همکاری جهاد دانشگاهی و دانشگاه مذاهب اسلامی برگزار شد،  دانشجویان، استادان و کارمندان دانشگاه مذاهب اسلامی، اداره کل سازمان تبلیغات اسلامی، بنیاد شهید وامور ایثارگران، ودانشجویان دانشگاه علوم قرآنی حضور داشتند.

 پروفسور محمد رحیم عیوضی در جمع دانشجویان دانشگاه  گفت: آينده‏ پژوهي اسلامي، نسخه‏اي نو و بديل از آينده‏پژوهي رايج است كه هم با اسلام سازگار است و هم از آموزه‏هاو جهان‏بيني اسلامي حداكثر استفاده را مي‏برد. آینده پژوهی علم و هنری است که درصدد شناخت و کشف آیندههای ممکن و محتمل و ساخت آینده های دلخواه و مطلوب است، از سوی دیگر درصدد ایجاد عزم جمعی و هدایت عمومی به سمت تحقق آینده های دلخواه است.
 

 
وی با بیان اینکه آینده پژوهی علم کل گرا است و همه زوایای موضوع و ابعاد آن را مورد بررسیقرار می دهد، افزود: در آینده پژوهی عمدتا به دنبال ارائه تصاویری از آینده های پیشرو هستیم.

عيوضي در پایان گفت که توصيه‌ها و تجويزهاي ديني مي‌تواند نسخه‌اي نو از آينده‌پژوهي فراهم سازد و آينده ‌پژوهي مي‌تواند دستاوردهايي براي دين‌پژوهان به همراه داشته باشد.


   1393/12/28 00:22