دانشجویان شیعه و اهل سنت دانشگاه بین المللی مذاهب اسلامی با اقدامی متفاوت به استقبال عید قربان می روند

۲۶ خرداد ۱۴۰۳ | ۱۶:۱۱ کد : ۲۳۴ اخبار و رویدادها
تعداد بازدید:۵۴۹
دانشجویان شیعه و اهل سنت دانشگاه بین المللی مذاهب اسلامی با اقدامی متفاوت به استقبال عید قربان می روند

اقدام جالب و متفاوت دانشجویان شیعه و سنی دانشگاه بین المللی مذاهب اسلامی همزمان با عیدقربان

دانشجویان، کارکنان و استادان دانشگاه بین المللی مذاهب اسلامی، به‌مناسبت فرارسیدن عید سعید قربان در یک اقدام جالب و ابتکاری به کمک نیازمندان شیعه و اهل سنت پایتخت و شهرهای سنندج، زاهدان، بندرعباس و گنبدکاووس می‌روند.

به گزارش روابط عمومی دانشجویان، کارکنان و استادان دانشگاه بین المللی مذاهب اسلامی، به‌مناسبت فرارسیدن عید سعید قربان در یک اقدام جالب و ابتکاری و با هدف نزدیک شدن دل‌های مسلمانان و رفع مشکلات جهان اسلام، در خرید شماری گوسفند سهیم شده و پس از قربانی، گوشت را میان نیازمندان شیعه و اهل سنت  تهران و شهرهای سنندج، زاهدان، بندرعباس و گنبدکاووس توزیع می‌کنند."

قربانی یک عبادت مالی و از شعائر اسلام است و در مقابل دیگر عبادت‌های مالی اسلامی ویژگی‌های خاصی در بر دارد و با توجه به آن ویژگی‌های قربانی بین عبادت‌های دیگر از جایگاه و اهمیت ممتازی برخوردار است. از جمله اعمالی که حجاج در روز دهم ذیحجه در سرزمین منا انجام می‌دهند کشتن شتر، گاو و یا گوسفند و انفاق آن به مستحقین است تا به وسیله این عمل نیک به رحمت پروردگار نزدیک شوند که آن را قربانی گویند.

یکی از اسرار قربانی سیر کردن گرسنه‌ها و نیازمندان است. قرآن کریم در این باره می‌فرماید:« از گوشت‌هایی که قربانی می‌کنید هم خودتان میل کنید، هم به قانع و معتر بدهید. قانع، فقیری است که به آنچه می‌گیرد، قانع است. معتر، فقیری است که علاوه بر تقاضای کمک اعتراض هم می‌کند.

از این رو در آستانه عید سعید قربان کارکنان، استادان و دانشجویان شیعه و سنی دانشگاه مذاهب اسلامی در راستای اهداف والای این دانشگاه در جهت تقریب و وحدت امت اسلامی با هدف نزدیک شدن دل‌های مسلمانان به یکدیگر و رفع مشکلات جهان اسلام، در خرید شماری گوسفند و تهیه بسته های معیشتی سهیم شده و پس از قربانی، گوشت را میان نیازمندان شیعه و اهل سنت توزیع می‌کنند."

این مراسم معنوی  صبح روز دوشنبه 28 خرداد  1403 مصادف با 10 ذی الحجه و عید سعید قربان با حضور دانشجویان، کارکنان و استادان دانشگاه بین المللی مذاهب اسلامی واقع در تهران، خیابان انقلاب، خیابان فلسطین جنوبی تقاطع خیابان روانمهر پلاک 3 برگزار می‌شود و گوشت قربانی طی مراسمی بسته بندی شده و با مشارکت دانشجویان در میان نیازمندان شیعه و اهل سنت پایتخت توزیع می‌شود.

همچنین این مراسم معنوی به صورت همزمان درشعب این دانشگاه درشهرهای سنندج، زاهدان، بندرعباس و گنبدکاووس برگزار می گردد.


نظر شما :